top of page

Nejčastější otázky týkající se mobilních dřevostaveb

Připravili jsme pro vás seznam dotazů, které vás nejvíce zajímají ohledně mobilních domů.Jaký je rozdíl mezi mobilním a modulovým domem?

Mobilní dům je dům, který je k usnadnění přepravy vybaven ocelovým podvozkem s koly a ojí. TOP MOBILE HOUSE s.r.o. používá standardní rozměr 12 x 4m. Základní, typizované modely jsou k nahlédnutí na webových stránkách www.topmobilehouse.cz Modulový dům je dům s podobnou konstrukcí, jako je mobilní dům s tím rozdílem, že není použit ocelový podvozek s ojí a koly. Variabilita modulového domu je velká, lze vystavět v mnoha různých rozměrech, tvarech i na podlaží.Kolik stojí doprava?

Doprava je velmi individuální. Záleží na místě, kam se bude dům dopravovat, v jakém stavu je příjezdová cesta, jestli je možné dům dovézt až na místo nebo jestli ho musí táhnout traktor po nezpevněné cestě. Cenu dopředu nelze určit bez vstupních dat.


Lze na mobilní nebo modulový dům čerpat hypotéka?

Lze. Naši hypotéční makléři jsou připraveni zajistit tu nejvýhodnější hypotéku.Lze mobilní nebo modulový dům postavit na jakýkoliv pozemek?

Nelze. Je nutné v rámci Územního plánování a katastru zjistit, o jaký druh pozemku se jedná. V případě stavby na klíč TOP MOBILE HOUSE s.r.o. disponuje architektonicko – projektantským oddělením, které vstoupí do jednání s úřady a pokud je to možné, zajistí potřebné, legislativní kroky ke zdárnému povolení umístění stavby.


Mám pronajatý pozemek a chci na něj mobilní dům.

Vždy je nutná dohoda s majitelem pozemku jestli daný projekt schválí a za jakých podmínek. Pokud projekt schválí, je nutné zjistit, o jaký typ pozemku se jedná a zajistit vše potřebné s úřady.Zajimá vás ještě něco jiného. Ozvěte se nám, rádi s vámi vše probereme.

183 zobrazení
bottom of page